اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکاء

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرستان نکا با همکاری موسسه هفت آینه نمایشگاه هنر مفهومی را در ساری برگزار می کند.
نمایشگاه هنر مفهومی که شامل آثار اسماعیل قنبری قلعه سری هنرمند توانای شهرستان نکا می باشد با عنوان (أ) از تاریخ 21 تا 25 آبان ماه در گالری هفت آینه ساری برگزار می شود.
این هنرمند بنام نکایی تا کنون آثار فراوانی را از خود برجای نهاده که از جمله آن ها می توان به مشق های اسماعیل، جلسات نقد و بررسی، نمایشگاه انعکاس، ارائه مقالات مختلف در روزنامه ها و مجلات معتبر گرافیکی کشور و ... اشاره کرد.
آئین افتتاحیه نمایشگاه هنر مفهومی 16 عصر 21 آبان در موسسه هفت آینه ساری واقع در خیابان قارن جنب بانک رفاه، کوچه قیومی می باشد ، شایان ذکر است بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.

نوشته شده در 88/08/20ساعت 15:36 توسط روابط عمومي|

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکاء، طی رایزنی های بسیار و تلاش های مستمر، امر ساخت و ساز پروژه عظیم فرهنگی هنری سینمایی این شهرستان را به سرانجام می رساند.
عین الله فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکاء، روز گذشته به همراه مسئول دفتر فنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از مراحل ساخت پروژه مجتمع فرهنگی هنری سینمایی امیرالمومنین(ع) این شهرستان بازدید کرد.
وی در این بازدید ، اظهار امیدواری کرد : بهره برداری از این مجتمع را هرچه سریع تر آغاز نموده و برای ایام دهه فجر در سال جاری شاهد شروع به کار رسمی آن باشیم.
این مسئول فرهنگی همچنین افزود: پیگیری ، نظارت و استفاده از تمامی ظرفیت های استانی و شهرستانی برای تکمیل و افتتاح مجتمع فرهنگی هنری امیرالمومنین(ع) در این شهرستان بازدهی بالا و قابل توجهی داشته و با افتتاح قریب الوقوع آن بسیاری از مشکلات فرهنگی هنری مرتفع خواهد شد.
فلاح روند ساخت و ساز نهایی این مجتمع را بسیار عالی توصیف کرد و با قدردانی از عوامل ساخت و ساز و نیز مساعدت های ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و مسئولین شهرستانی، خاطرنشان ساخت: به امید خدا با تکمیل و بهره برداری از این مجتمع، شاهد تحولات عظیم فرهنگی، هنری و ... در شهرستان و شرق استان مازندران خواهیم بود.
سید حسین میراطربی مسئول دفتر فنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این بازدید گفت: این مجتمع بزرگ ترین مجتمع فرهنگی هنری استان مازندران و در نوع خود بی نظیر است که از نظر طراحی و نقشه ، با بهترین و به روزترین استانداردهای جهانی ساخته شده.
ساخت مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی امیرالمومنین(ع) با برخورداری سالن سینمایی با ظرفیت بیش از 450 نفر و نیز اتاق های مخصوص گروه های نمایشی، ادبی، انجمن ها و ... با طراحی بی نظیر و نوین یکی از برجسته ترین گام های فرهنگی و هنری دولت پس از انقلاب در استان مازندران  است.
گفتنی است مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی امیرالمومنین(ع) شهرستان نکاء، در ایام الله مبارک دهه فجر به بهره برداری اولیه خواهد رسید.

نوشته شده در 88/08/20ساعت 15:35 توسط روابط عمومي|

برای نخستین بار در استان مازندران یک مقام فرهنگی، فرا رسیدن روز مازندران را به مردم و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تبریک گفته و خواستار ترویج فرهنگ بومی شد.
عین الله فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکاء، طی نامه ای به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، خواستار اعتلای زبان و غنای هرچه بیشتر فرهنگ و زبان مازندرانی شد.
وی در بخشی از نامه خود خواستار توجه جدی به زبان محلی شده و حتی نامه خود را به زبان مازندرانی مکتوب نمود.


در این نامه ذکر شده:

جناب آقای هادی ابراهیمی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندِرون
سِلام علیکم
روزِ مازندِرون به شِما و همه همکاران مِوارک
تشکیل اولین حکومت شیعی به دست مازندرونیها افتخارِ بزرگی هستهِ که ثابت کاندِه مَردِمِ مازندِرون چَندِ عاشق ائمه اطهار(ع)، بویژه حضرت علی(ع) و فرزندان آن بزرگوار هستِنه.
انتخاب این روز به نومِ مازندِرون خَلِ کارِ درستی بیه؛ شِمِ دست درد نکانه، اِما هم به اندازه خواشه توان تِلاش هاکاردِمی تا این روز رِ قَدر بدونیم.
حرف و گپ های زیادی دارمه که نتومبه در این نامه تِ وِ بهورم. وقتی تِهرون جه بِیَمومِه مازندِرون، متوجه بهیمه که لهجه ی قشنگِ مازندِرون چندِ غریبه، بِشنوستِمه یَتا مار خواشِ وَچِه ي دست پِشته به خاطر محلی گپ بَزوئِن داغ هاکاردِ خَلِ مِ دِل بَسوته.
تصمیم بَهیتِمه در روزِ مازندِرون بصورت رسمی تِ وِ مازندِرونی مکاتبه هاکانم تا اگه خدا بخواهِه و شِما صلاح بَدونین دستور هادین همه مدیران استان در این روز حداقل یَتا نامه بَنویسن و این روز رِ تبریک بَهورِن.
پیشنهاد کامبه به مناسبت این روز جشنِ بزرگ (رَسم و رِسوم مازندِرون) در سطح استان برگزار بَوُئه و همه محلی صحبت هاکانیم و تِ اَمِ وِ محلی سخنرانی هاکان تا بقیه مدیران استان هم یاد بَهیرِن.
خواهش کامبه اگه امکان دانّه از استاندار محترم بخواهین به همه ادارات استان ابلاغ هاکانه بصورت ویژه این روز رِ جَشن بَهیرِن و صِدا و سیما هم بِخاطِرِ این روز از شُعرای محلی گوی مازندِرون دعوت هاکانه تا شعر امیری و محلی بَخوندِن.
ازهمّت شما در شكوفايي فرهنگ اصيل مازندِروني قدرداني كامبه ؛ تِ خانا بِدون.
عين الله فلاح رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نكاء

نوشته شده در 88/08/13ساعت 13:11 توسط روابط عمومي|

حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی امام جمعه شهرستان نکاء، ظهر روز دوشنبه 11 آبان در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان از غنی سازی فرهنگ و هنر مازندرانی سخن گفت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نکاء ، ظهر روز دوشنبه 11 آبان در سومین نشست رسمی اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: مدیران دستگاه های شهرستان با ابلاغ دستورالعمل هایی ، کارکنان خود را به رعایت عفاف و حجاب تشویق و بسترهای لازم برای این کار را فراهم کنند.
امام جمعه شهرستان نکا در ادامه افزود: برقراری ارتباط ویژه و تشویق گونه به سمت حجاب توسط خانم های متدین با دختران و خانمهایی که از حجاب چندان مناسبی برخوردار نیستند ، می تواند در این برهه از  زمان بسیار راهگشا باشد و همچنین عاملی باشد برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در سطح جامعه.
وی همچنین تصریح کرد: توجه به آئین های صحیح بومی و محلی و نیز آداب و رسوم به جای مانده از گذشتگان باید به گونه ای باشد که با برگزیدن و پالایش، بهترین و آموزنده ترین نکات و آئین ها را از دل آنها استخراج و عملیاتی کرد تا گامی باشد برای اعتلای فرهنگ بومی منطقه.
وی با تأکید بر ادامه فعالیت های شورای فرهنگ عمومی در شهرستان و لزوم تقسیم بندی وظایف، توجه جدی مسئولان و اعضاء را به این شورا خواستار شد.

نوشته شده در 88/08/13ساعت 13:10 توسط روابط عمومي|

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نکا، دوشنبه 11 آبان در این جلسه بر ضرورت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در این شهرستان تأکید کرد.
عین الله فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکاء، ظهر دوشنبه 11 آبان در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: با تشکیل کارگروه عفاف و حجاب در این شورا می توانیم بسیاری از دغدغه های فرهنگی شهرستان را جامه عمل پوشانده و گامهای ارزنده ای در جهت ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب برداریم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی هرستان نکا همچنین افزود: الحمدلله شورای فرهنگ عمومی در این شهرستان با گذشت 6 ماه از تأسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز سومین نشست رسمی خود را پشت سر گذاشته و با اجرای مصوبات غنی فرهنگی می تواند فضای فرهنگی این شهرستان را به بهترین نحو مطلوب ترسیم کند.
فلاح با اشاره به اهمیت نیروهای کارآمد و خبره در امور فرهنگی، با ذکر اینکه فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرستان با قوت روز افزون پیگیری و اجرا می شود ، گفت: همراهی و مساعدت های امام جمعه محترم و فرماندار دلسوز این شهرستان و یاری دیگر مسئولین همواره باعث دلگرمی ما بوده و امید است تا بتوانیم برای مردم عزیزمان بیش از پیش گام برداریم.
وی روز 14 آبان را که روز فرهنگ عمومی و نیز روز مازندران نامیده شده است را به مردم مازندران تبریک گفته و ادامه داد: توجه جدی به اعیاد، مراسم ها، رسوم مازنی و تقویت وترویج فرهنگ بومی و منطقه ای باید به عرصه عمل وارد شده و با بررسی در آثار گذشته ، این رسوم را احیاء کنیم.
وی در پایان با اظهار نگرانی از تغییر کاربری تنها سینمای این شهرستان، اظهار داشت: هنوز در انتظار جواب مکاتباتی که با شهرداری بابت ممانعت از تغییر کاربری تنها سینمای شهرمان داشته ایم هستیم و امیدواریم زودتر به نتایج مطلوبی برسیم.

نوشته شده در 88/08/13ساعت 13:9 توسط روابط عمومي|

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا قصد دارد به مناسبت فرا رسیدن روز 13 آبان، روز دانش آموز، مسابقه بزرگ مترسک سازی برگزار کند.


مهدی مومنی مقدم مسئول روابط عمومی و کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، صبح امروز از برگزاری مسابقه بزرگ مترسک سازی با عناوینی چون استکبار ستیزی، فریاد مرگ بر آمریکا، و خلق صحنه های حماسی از حضور پرشور دانش آموزان و دانشجویان در راهپیمایی روز 13 آبان خبر داد.
وی گفت: 13 آبان یادآور حماسه آفرینی دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام بود که با شهامت و غیرتمندی خود باری دیگر عرصه را بر استکبار جهانی تنگ نموده و اشک آمریکا را درآوردند.
مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا ضمن اشاره به آمادگی بیش از هزاران دانش آموز و دانشجو برای شرکت در راهپیمایی روز 13 آبان، اذعان داشت: برای پررنگ کردن جلوه های حضور دانش آموزی و دانشجویی در این روز، مسابقه مترسک سازی برای عموم شرکت کنندگان برگزار می شود.
مومنی تصریح کرد: این مسابقه با اطلاع رسانی قبلی از سوی این اداره به آموزش و پرورش و سایر نهادهای فرهنگی همچون دانشگاه ها انجام شده و در روز برگزاری راهپیمایی، تمامی کسانی که نسبت به ساخت مترسک با موضوعات ضد استکباری اقدام کرده اند می توانند با مراجعه به نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به ثبت نام اثر خود اقدام کنند.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: به برگزیدگان این مسابقه به قید قرعه جوایز ارزنده ای اهداء می کنیم.

نوشته شده در 88/08/06ساعت 10:57 توسط روابط عمومي|

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا با همکاری آموزش و پرورش این شهرستان جشن دختران نور را برگزار کرد.


اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا با همکاری سازمان آموزش و پرورش این شهرستان به مناسبت ایام ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع)، روز گذشته مراسم جشنی در هنرستان دخترانه فنی و حرفه ای بوعلی این شهرستان برگزار کرد.
در این مراسم با شکوه ، دانش آموزان دختردبیرستان های شهدای طوسکلا، الزهرا(س)، فضیلت، شرافت، کوثر، بوعلی، توحید، شهید چمران، بشارت و هنرستان غیرانتفاعی نرگس شهرستان نکا حضور داشتند که با اجرای برنامه های شاد و متنوعی همچون مولودی خوانی، تئاتر ، سخنرانی، مسابقات فرهنگی به همراه اهدای جوایز به دختران نمونه همراه بود.
در پایان این مراسم با حضور عین الله فلاح رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارشناس فرهنگی این اداره و ابراهیمی معاون امور تربیتی آموزش و پرورش این شهرستان به دختران برتر و نمونه در مسابقات علمی، فرهنگی و هنری و نیز دخترانی که همنام حضرت فاطمه معصومه(س) بودند هدایایی اعطاء شد.

نوشته شده در 88/08/06ساعت 8:17 توسط روابط عمومي|

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا در جمع شاعران اين شهرستان، از حمايت جدي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي از انجمن هاي فرهنگي و هنري خبر داد.
عين الله فلاح رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا، عصر روز گذشته در جمع شاعران جوان اين شهرستان ، ضمن قرائت شعري از مجموعه اشعار خود به زبان مازني، بر لزوم تقويت شئون مختلف شعر پارسي و مازني تأكيد كرده و از حمايت هاي جدي اين اداره از فعاليتهاي ادبي وهنري خبر داد.
وي در گفتگو با شاعران انجمن شعري نيما عنوان كرد: فضاي فعاليت هاي ادبي به سمت و سويي پيش برود كه خود ايده پرداز طرح هاي نوين فرهنگي باشند و از اين رهگذر با حمايت هاي اين اداره، خود متولي اجراي برنامه هاي راهبردي در اين عرصه بشوند.

نوشته شده در 88/08/03ساعت 10:52 توسط روابط عمومي|

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا، بر لزوم توجه بيشتر مسئولان فرهنگي كشور به فرهنگ كتابخواني تأكيد كرد.
عين الله فلاح رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا، صبح امروز در بازديد از كتابخانه عمومي اين شهرستان گفت: كتاب و كتاب خواني همواره از اساسي ترين روش هاي ارتقاء سطح دانش بشري بوده و مطالعه يكي از راهبردي ترين شيو ه هاي ثبات معلومات و مهمترين ركن اعتلاي فرهنگ كشور است.
وي ضمن بازديد از مراحل رده بندي علمي كتب و همچنين فرآيند جديد امانت دهي كتاب ، كتابداران را به فراگرفتن علم روز در اين زمينه تشويق و آنان را سرمايه هاي حقيقي نشر فرهنگ مطالعه در كشور برشمرد.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا اذعان داشت: تجهيز كتابخانه عمومي باقرالعلوم(ع) شهرستان نكا با كتب جديد، مرجع و مفيد يكي از اولويت هاي اساسي اين شهرستان بوده كه توسط اين اداره و نهاد كتابخانه هاي عمومي استان با جديت پيگيري و اقدام خواهد شد.
اين مسئول فرهنگي در پايان خاطرنشان ساخت: به زودي بخش ديگري از اين كتابخانه را با كتاب هاي جديد تجهيز مي كنيم.

نوشته شده در 88/08/03ساعت 10:50 توسط روابط عمومي|

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا، طي بازديد از مجتمع فرهنگي هنري در حال ساخت اين شهرستان از پيشرفت فيزيكي آن اظهار رضايت كرد.
عين الله فلاح رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان نكا، ظهر امروز در بازديد از مجتمع فرهنگي هنري اميرالمومنين(ع) اين شهرستان، از تمامي بخش ها و اتاق هاي اين مجتمع ديدن كرده و از اينكه مراحل ساخت و ساز آن با سرعت مطلوبي رو به اتمام است، اظهار رضايت نمود.
وي در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اين مجتمع، بزرگترين مجتمع فرهنگي هنري استان مي باشد كه به اميد خدا پس از بهره برداري ، تمامي فعاليت هاي فرهنگي و هنري اين شهرستان را تحت پوشش قرار داده و دغدغه هاي هنرمندان و اهالي فرهنگ نيز مرتفع خواهد شد.
فلاح با اشاره به اهميت فضاي مورد نياز براي انجام فعاليت هاي فرهنگي هنري از قبيل تئاتر، موسيقي، گالري و نمايشگاه، همايش ها و جلسات انجمن ها ، ابراز اميدواري كرد با اتمام مراحل ساخت مجتمع و بهره برداري از آن شاهد رشد و ترقي اين شهرستان در تمام شئون فرهنگي و هنري خواهيم بود.
گفتني است اين مجتمع فرهنگي هنري قرار است تا ايام الله دهه فجر به بهره برداري برسد.

نوشته شده در 88/08/03ساعت 10:48 توسط روابط عمومي|


آخرين مطالب
»
» نشت انجمن های ادبی شهرستان های نکا و گلوگاه در نکا برگزار شد
» دومین همایش سایبری و افسران جوان جنگ نرم در فضای مجازی در نکا برگزار شد
» نمایشگاه پوستر و عکس ولایت در نکا آغاز به کار کرد
» حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر محمدباقر محمدی لائینی امام جمعه محترم شهرستان نکا
» نمایش آتیه در نکا به روی صحنه می رود
» کسب رتبه برتر نشریات مساجد مازندران در مسابقه کشوری
» همایش نهضت روشنگرانه سیاسی در نکا برگزار شد
» نمایش عروسکی سگ و شکارچی در نکا به روی صحنه رفت
» جشن بزرگ بهار علوی در طلوع ولایت در نکا برگزار شد

Design By : Pichak